Fot. okręty Royal Navy na Morzu Barentsa

SEA, brytyjska firma specjalizująca się w dziedzinie systemów obrony morskiej, otrzymała nowy kontrakt od Ministerstwa Obrony Zjednoczonego Królestwa (MoD) na zarządzanie i aktualizację eksploatowanego sprzętu sonarowego.

Kontrakt, o wartości 25 milionów funtów, został wygrany w drodze przetargu. Umacnia on zdolności SEA w zakresie sprzętu i systemów sonarowych oraz silne zacieśnia relacje z brytyjskim MoD. W ramach nowego kontraktu, SEA rozszerzy swoje innowacyjne rozwiązania w zakresie zwalczania okrętów podwodnych, poprzez projektowanie i rozwój części wyposażenia sonarowego następnej generacji.

Dodatkowo, po pomyślnym zrealizowaniu tej usługi w ramach poprzedniego kontraktu, SEA będzie nadal utrzymywać szereg istniejących sonarów Royal Navy i dostarczać sprzęt, zapewniając, że jest on stale gotowy do działania.

Według Richarda Flittona, dyrektora zarządzającego w SEA, bycie wyznaczonym jako zaufany dostawca dla MoD potwierdza wcześniejsze osiągnięcia SEA w utrzymaniu sprzętu sonarowego dla brytyjskiej Royal Navy, zapewniając jego dostępność operacyjną i gotowość. Jest to kluczowy obszar zdolności dla MoD i z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszych usług na wysokim poziomie. Rozwój sonarów nowej generacji dla Royal Navy wzmacnia naszą pozycję jako innowatora i lidera w technologii sonarowej.

Podpis: MD