Fot. st. chor. szt. mar. Piotr Leoniak/3.FO

Huk, dym, ogień, zniszczone cele i setki sztuk wystrzelonej amunicji – to efekt działań baterii przeciwlotniczej z Dywizjonu Zabezpieczenia Morskiej Jednostki Rakietowej, którzy od 3 do 5 października wykonywali zadania ogniowe na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce.

Priorytetem baterii przeciwlotniczej były strzelania artyleryjskie z armat ZU-23-2 oraz strzelania rakietowe przy użyciu przenośnego przeciwlotniczego zestawu rakietowego Grom. Marynarze baterii przeciwlotniczej doskonali umiejętności w zakresie prowadzenia strzelań artyleryjskich i rakietowych do celów powietrznych oraz naziemnych. Ćwiczenia tego typu są stałym przedsięwzięciem szkoleniowym. Stanowią one przygotowanie do działań w warunkach bojowych, a także pozwalają utrzymać ciągłą gotowość do reagowania w sytuacjach kryzysowych.

Szkolenie poligonowe z użyciem zestawów artyleryjskich oraz pocisków rakietowych to ukoronowanie całorocznego szkolenia, które odbywa się w garnizonie oraz na przykoszarowych placach ćwiczeń.

Źródło:3. Flotylla Okręów