Subskrybuj nasz newsletter!

O nas

Portal Stoczniowy to branżowy serwis informacyjny o przemyśle stoczniowym i marynarkach wojennych, a także innych tematach związanych z szeroko pojętym morzem.

Komentarze:

  1. Michał pisze:

    Można zauważyć że Pan Bartosiak jest przede wszystkim mistrzem prezentacji. Przyniósł też szerokiej publiczność wiedzę o anglosaskiej myśli strategicznej. Następnie zaprezentował Staropolską myśl strategiczną. Ale pamiętajmy po pierwsze że „wiedza to nie mądrość”. Po drugie „elokwencja nie jest mądrością a mądrość to nie elokwencja”. Zauważmy że Polska w jej nowożytnej historii pierwszy raz ma granice jakie ma. Więc należy brać pod uwagę to że Polska może się stać czymś, czym wcześniej nie była.

  2. PAW pisze:

    Genialny artykuł – o ile można zgadzać się z niektórymi tezami geopolitycznymi zespołu S&F. brak zrozumienia znaczenia strategicznego MW RP przy jednoczesnych miliardowych Inwestycjach Państwa Polskiego w infrastrukturę krytyczną położoną na morzu, pod jego powierzchnią czy w bezpośredniej strefie nadbrzeżnej RP jest ogromnym niedopatrzeniem..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *