Rekordowa liczba uczestników na warsztatach offshore z potencjalnymi kontrahentami
Opublikowane:
18 czerwca, 2021
PGE Polska Grupa Energetyczna przeprowadziła warsztaty informacyjne dla potencjalnych dostawców produktów i usług do budowy morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Wydarzenie odbyło się w formie transmisji online i zgromadziło blisko 500 firm, z których ponad 400 stanowiły firmy krajowe.
Warsztaty informacyjne dla dostawców produktów i usług zainteresowanych współpracą przy projekcie budowy morskich farm wiatrowych dla PGE odbyły się w piątek 18 czerwca b.r. W warsztatach wzięli udział przedstawiciele PGE, PGE Baltica, jak również duńskiej firmy Ørsted. Wydarzenie zgromadziło blisko 500 firm, z których ponad 400 stanowiły firmy krajowe. Podczas warsztatów uczestnicy mogli m.in.: zapoznać się z harmonogramem inwestycji PGE w morskie farmy wiatrowe, zakresem prowadzonych prac, czy planami rozwoju infrastruktury portowej.
Został również zaprezentowany portal zakupowy PGE, tak żeby ułatwić potencjalnym wykonawcom uczestnictwo w przetargach organizowanych przez PGE. Została stworzona również możliwość wpisania się do bazy potencjalnych dostawców PGE. Zaprezentowane zostały również przykłady budowania lokalnego łańcucha dostaw przez duńskiego partnera PGE – firmę Ørsted.
To kolejne warsztaty PGE z potencjalnymi wykonawcami. PGE zrealizowała już także spotkania z firmami zainteresowanymi udziałem w postępowaniach z obszaru ciepłownictwa i lądowej energetyki wiatrowej.
W planach PGE ma kolejne spotkania z potencjalnymi kontrahentami z branży morskiej energetyki wiatrowej, aby na bieżąco informować i zachęcać ich do udziału w projekcie offshore. PGE będzie na bieżąco publikować informacje o toczących się procesach inwestycyjnych i zakupowych skierowanych na rynek, jak również zapewni otwarty dostęp do udziału w tych procesach przez każdego zainteresowanego wykonawcę.
PGE jest liderem procesu transformacji energetycznej w Polsce oraz kreatorem rozwoju krajowych kompetencji w obszarze offshore. Celem spółki jest stworzenie lokalnego łańcucha dostaw, który przyczyni się do wsparcia krajowych przedsiębiorców i tym samym da impuls polskiej gospodarce. Kontrakty w modelu offshore będą realizowane w oparciu o polskie regulacje prawne, co znacząco ułatwi krajowym przedsiębiorcom proces realizacji takich umów i znacząco zmniejszy koszty operacyjne ubiegania się o takie kontrakty.
Portal Stoczniowy to branżowy serwis informacyjny o przemyśle stoczniowym i marynarkach wojennych, a także innych tematach związanych z szeroko pojętym morzem.